CFW yapılmış Kırık PS3 te online oyun oynamak

by BySaRiYeRli

CFW yapılmış PS3 te online oyun oynamak

  1. Kırık cfw ps3 ile  hangi oyunları online oynayabilirim.
  • Kırık yani cfw yazılımı kurulu playstatıon 3 lerle sisteminizde kurulu olan her oyunu online olarak oynabilirsiniz. Bazı oyunlar için pas kod gerekebilir bu gibi oyunlara örnek pes serileri veya EA’ nın oyunları battlefield gibi. Yanlız bizim cihazımız cfw sistem olduğu için reactpsn programı ile bir kaç dk içinde bu gibi oyunlara pas kod yapabiliriz. 
  1. Kırık cfw ps3 ile online oyun oynarken ban yersem cihazıma nolur.
  • Öncelikle bir çok web sayfasında bu konu hakkında kulaktan dolma bir çok yazı ve yorum mevcut. ps3 kırık online oynarken banlandınız cihazınız bir daha hiç açılmaz sarı ışık kırmızı ışık hatası verir cihaz çöp olur bunların hepsi yalan kişiler nasıl bu kadar ne yargılarla varabiliryorlar anlam veremiyorum. işin doğrusu şu eğer cfw ps3 ile online oyun oynarken ban yerseniz kullanmakta olduğunuz psn hesabınız bloke olur sony tarafından engellenir. Her ps3 bir ıd numarası vardır aynı bızlerin tc kimllikk noları gibi online bağlantısı yaparken bu ıd üzerinde bağlantı kurarsınız. Banan ikinci dalgasıda bu ıd numaranıza olur yani ıd numaranız sony tarafondan bloklanır geçiçi yada uzun bir süre için. Bunun dışından ps3 hiç bir işleyişinde sorun olmaz herhangi bir ışık hatası olmaz cihaz çöp olmaz sadece online erişiminiz bloklanır. Şİmd ofw sistemli bir cihaza cfw yapılır her oyun oynanabiliniyor peki ıd numaramızın bloklanması bizi durdura bilir mi ? Tabiki hayır psnpatch [STEALTH] gibi programlarla yeni bir ıd nosu alarak gine online oynayabilirsiniz.
  1. Kırık cfw ps3 ile banlandığımda ne yapabilirim.
  • Yukarıda da bahsettiğim gibi psn kullanıcı hesabınız ve ps3 ıd numaranız banlanır. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken psnpatch [STEALTH] programını kurmak yeni bir ıd no ve psn kullanıcı hesasbı ile online bağlanmak ve ban yemenıze sebeb olan oyunu oymaktan uzak durmak. Yada ps3 flashını yeniden programlayarak yeni bir ıd ve mac adresini ps3 yazmak bu gibi işlemleri bizim gibi uzman kişilere  getirerek yaptırabilirsiniz.
  1. Peki hangi oyunları online olarak oynamalıyız. Banlanma riski en az olan oyunlar
  •  Öncelikle kırık ps3 ile online oynarken ban yeme riskimiz her zaman var ama bu sadece cihazımızın psn erişimini bloklayacaktır onun dışında başka bir sorun olmayacaktır. 
  • Özellikle ban konusun da en tehlikeli ve uzak durmanız gereken başlıca oyunları yazmak gerekirse, Call of duty black ops 1 ve 2 çok tehlikeli ortalama 2 ay kadar dayandım en fazla ,
  • Diğer yandan fifa 2014, God of war ascension, Gta 5, Grand turismo 6, Bu yazdığım oyunlarda ban yeme riskiniz daha yüksek orta 2 ay kadar sorunsuz oynayabiliryorsunuz. Tabi dikkat etmeniz gereken bir kaç noktayı öenmserseniz.
Öte yandan ban yeme olasılığının bu saydığım oyunlara nazaran daha az olan oyunlar
Blur
Pes serileri
Borderlands
Call of Duty 4
Call of Duty Modern Warfare
Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 3
Call of Duty: World at War
Condemned 2
Conflict: Denied Ops
Dark Sector
DiRT
DiRT 2
F.E.AR
F1 2010
Fairytale Fights
Fifa 2011
Formula 1
Championship Ghost Recon Advanced Warfighter 2
H.A.W.X 2
Haze
Kane & Lynch
Dead Man Kane and Lynch 2
Dog Days Lord of the Rings
Conquest OFP Dragon Rising Operation Flashpoint 2
Dragon Rising
Rainbow Six Vegas
Red Dead Redemption
Red Fraction Guerrilla
Saints Row 2
Saints Row 3
The Darknes
TimeShift
Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced
Warfighter 2
Tom Clancy’s
HAWX Tom Clancy’s
HAWX 2
Tom Clancy’s
Rainbow SixVegas 2
 Unreal Tournament 3
Uncharted 3
Warhawk
 
Listede göründüğü üzere genellikle eski sürüm oyunlarda yapımcı şirketler pek fazla bu işin üstüne düşmüyor gibiler. Fırsat buldulça bu listeyi güncellemeye çalışıcam.

Yazımın sonuna geliyorum anlamanız gerekenler şunlar kırık ps3 ile online oynadığınız sürece ban yeme riskiniz daima vardır. Eğer ban yerseniz sadece ps3 psn hesabınız ve ps3 ıd’niz bloklanır. Bunun dışından  herhangi bir durum söz konusu değildir.

Artık cfw kullanıcıları rahat bir şekilde ban yeme riskini %100 ortadan kaldırarak online oyun oynayabilirler.  
Rehber Bu linkkte

Related Posts

Yorum Yap