FAT PS3 SARI IŞIK İŞLEMCİ ARIZASI ‘ RSX GRAFİK ARIZASI PS3′ FAT YELLOW LİGHT

by BySaRiYeRli

FAT PS3 SARI IŞIK İŞLEMCİ ARIZASI ‘ RSX GRAFİK ARIZASI PS3′ FAT YELLOW LİGHT

 

PS3 Sarı ışık vererek kapatma yapması ps3 grafik işlemcisinin zaman içinde kullanıma bağlı olarak gösterdiği bir arıza türüdür. PS3 sistem sonrası sarı ışık, ps3 hızlı sarı ışık, ps3 normal sarı ışık şeklinde ortaya çıkan bu arıza türü genelde FAT model ps3’ler de ve SLİM model ps3’ler de çoğunlukla yaşanmaktadır. Sarı ışık RSX GRAFİK İŞLEMCİ ARIZASI ve bu arızanın tamiri işlemcinin sökülmesi yeniden ayaklarının kalıba dökülerek yapılması ve anakarta BGA makinesi ile takılması işlemi ile tarafımızca yapılmaktadır. Eğer mevcut arıza ile karşılaşırsanız cihazı bu işin erbabı olmayan kişilere vererek işlem yaptırmayın.

Youtube yer alan bir takım evde yapılan işlemlerde kullanılan yöntemleri kullanarak konsolu tamir etmeye çalışmayın arızayı daha kötü bir hale getirebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda BGA teknolojisine sahip olmayan servislerin bu arızalarda ısı tabancası kullanarak ısıtma işlemi uygulanmakta, kesinlikte tavsiye etmediğimiz bir tamir etme tekniğidir.

Konsolun maruz kaldığı zaman içinde işlemci ayaklarında deforme olmasından dolayı meydana gelen bu arızayı tamiri mümkün olmayan bir sürecek sokmaktadır. 

Akomps Tenik Servisi olarak yukarıdaki video’ya istinaden bizleri arayarak arızalı konsolu bize getirebilir yada anlaşmalı kargomuz ile bize tamir etmemiz için gönderebilirsiniz. İşlem süresi yoğunluğumuza bağlı olarak 7 iş günü sürmektedir. Yapılan tamir işlemi sonrası ps3 sarı ışık işlemci arızasına servisimiz güvencesi altında garantide verilmektedir. Bilginize sunarız. Bu işlem sırasında yüksek teknoloji içeren bga makinamızı kullanarak REBALL YAPMAKTAYIZ

 

[infobox color=”#59137a”]Akomps Teknik Servisi İletişim Hattı +90 0545 735 28 97 Whatsapp üzerinden resim video atarak arıza hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Süleymaniye Mah. Fetva Yokuşu Güneş Hanı No:3 Kat:1 İstanbul/Fatih Bizimps.com [/infobox]

ps3 işlemcisi kalıba koyulma evresi
ps3 işlemcisi kalıba koyulma evresi
ps3 anakartı işlemcisi sökülmüş kalıp hazırlanıyor
Bga cihazımız
Bga cihazımız
Bga cihazımız

Related Posts

Yorum Yap