PS3 OYUN Güncellemesi Nasıl Yapılır (Multiman vs Hen HFW PS3)

by BySaRiYeRli

PS3 OYUN Güncellemesi Nasıl Yapılır (Multiman vs Hen HFW PS3)

PS3 Oyun Güncellemesi Yapma PS3 Üzerinden

Kırık Multimanlı HFW yada HEN sisteme sahip PS3 modellerinde konsolların içerinden yer alan oyunları güncellemek için ilk önce ps3 internete bağlayabilirsiniz. Bu yöntem cihaz sürümü modeli kırık yada orjinal olması fark etmek sizin standart bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir.

PS3 ayarlar menüsünden en altta yer alan menüsüne gelerek internet ayarlarını yapılandır seçeneğini seçerek internet aktif edin. Daha sonra güncelleme istediğini oyunu giriş yapın otomatik olarak sizlere Yeni bir sürüm bulundu yada bir güncelleme var şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir. Siz burada işlemi ekranı onayladığınız ps3 oyun güncelleme işlemi başlar.

Sorun yaşamamak için size tavsiyem ethernet kablosu ile bağlantı kurmanızdır.

PS3 Oyun Güncellemesi Yapma Bilgisayar İle

PS3 oyun güncellemesi bilgisayar kullanarak yapmak en sağlıklı yöntemlerden biridir. FAT 32‘lı bir usb bellek ile kolaylıkla bilgisayar kullanarak indirdiğiniz güncellemeyi PS3 İNSTALL PAGE FİLES menüsünden kurabilirsiniz. Bunu için aşağıdaki siteye giderek Güncellemesini yapmak istediğiniz PS3 Oyun İD numarasını yada CİD numarasını yazmanız yeterli olacaktır.

PS3 Oyun Güncellemesi İndir

Sieye giriş yaptığınızda Title ID yazan yere oyun id numarasını yazın. İD numarasını öğrenmek içim Multimanda oyun üzerine gelip üç tuşuna basın çıkan ekranda sol köşede oyun id yani bölge kodu yazar. Bazı multiman sürümlerinde kare tuşuna basmanız gerekebilir.

Örnek olarak GTA kodu (BLES01807)

İD yazdıktan sonra FİND Updates tıklayarak aramayı başlatın

Resimde görüldüğü gibi  çıkan tüm güncellemeler alt alta sıralanmış durumda hepsini tek tek linklerin üzerine tıklayarak indirin. İndirme işlemi bittikten sonra inen dosyaları Direk USB bellek ana Dizinine kopyalayın. kopyalama işlemi bittikten sonra sırasıyla USB PS3 takın ve İnstall Page Files menüsünden sırasıyla tüm güncelleme dosyalarını kurun.

PS3 oyun güncellemesi böylece yapmış olacaksınız. Konu ile ilgili bir sorunuz olur ise lütfen yorumlar bırakın.

 

Related Posts

4 yorumlar

Ben 11 Ocak 2020 - 13:00

Eger guncellersem ps3 un kirikligi gidermi ?

Cevapla
BySaRiYeRli 21 Ocak 2020 - 07:39

Oyunlara giriş yaparken oyun güncellemesi uyarısı gelirse ve yaparsanız sorun olmaz. sadece sistem yazılım güncellemesi isterse yapmayın

Cevapla
Memet 17 Nisan 2020 - 01:10

Multimandan oyunu güncellerken içinde cd olması şart mı gran turismo 6 güncelleme yapıyorum sabit disk işareti yanıp sönerken cihazı kapatmayın diyo ama içinde ca yok yardımcı olursanız sevinirim hocam

Cevapla
BySaRiYeRli 4 Mayıs 2020 - 13:31

CD olmasına gerek yok. oyuna girişte güncelleme sorar onu yapsanız yeterli olur.

Cevapla

Yorum Yap