PS4 NAT Türü Nasıl Değiştirilir / PS4 NAT Tipini Değiştirme

PS4 NAT Türü Nasıl Değiştirilir / PS4 NAT

Tipini Değiştirme

Arkadaşlarınızla çok oyunculu bir oyun ile ps4’te bir çevrimiçi oyun oynuyorsunuz ve aniden bağlantınız kesildi. Bazen çok fazla ping yapıyorsunuz ve bu oyunda ps4 üzerinde oynamaktan çok rahatsız oluyor. WiFi’nizi tüm ağ bağlantınızı ve çalışmanızı daha iyi bir şekilde kontrol ettiniz. Tüm bunların ardındaki problemin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz ve daha sonra ps4 nat türünde başarısızlık sorunlarının olduğunu ve nat ps4 ya da nat tip 3 ps4 düzeltmesinin nasıl değiştirileceğini merak ettiğinizi öğrenebilirsiniz . Bu yüzden bugün size ps4’te nat türünü nasıl değiştireceğimizi ve  nat ps4 partisini nasıl düzeltebileceğimizi göstereceğiz.

 

PS4 NAT Nedir?

Whatismyipaddress’e göre “Ağ Adresi Çevirisi  (NAT), bir ağ aygıtının, genellikle bir güvenlik duvarının, özel bir ağ içindeki bir bilgisayara (veya bilgisayar grubuna) bir genel adres atadığı işlemdir.” IP sayısını sınırlamak için kullanılır. Bir ağda kullanılan adres.

 

PS4 NAT’ın Avantajları:

 1. NAT, genel IP adreslerini kaydeder.
 2. Müşteriye şeffaf.
 3. Nat iç IP adresini gizler.
 4. Daha az bilgisayar kaynağı tüketir.

PS4 NAT’ın dezavantajları:

 1. Nat, minimum kayıt hizmetleri sağlar.
 2. İnternet bağlantısı yapmak için NAT kullanabilmeniz için IP iletiminin etkinleştirilmesi gerekir.
 3. Çalıştırmak için bazı uygulamaları zorlaştırabilir.

Ps4 NAT Türleri:

Esas olarak 3 PS4 NAT Türü vardır:

NAT tip 3 anlamı (kesin):  Nat tip 3 ps4 ağdaki tam güvenlik duvarı gibi. PlayStation oyunları ve sohbet için uygun değildir. İndirmeler yapılabilir, ancak çevrimiçi oyunlar oynamak gecikme ve kararsız bağlantıya yol açabilir.

Bu, oyuncunun partide iletişim kurmasına izin vermeyeceği için en kötü ps4 nat türüdür.  Ayrıca Ps4 DNS Hatalarına bakmak ve  NAT’ı kontrol etmeden önce PS4 sunucusuna bağlı olup olmadığınızı görmek isteyebilir ve bugün  doğal tip 3 ps4 düzeltme yapacaktır .

NAT tipi 2 anlamı (orta): NAT tipi 2 ps4 , PS4 indirmek ve çevrimiçi oyunlar oynamak için iyidir. Diğer uygulamalara güvenlik sağlar, ancak ps4 uygulamasının ağ kullanımını sınırlamaz.

Bu oyuncu oyun oynamak ve kolayca sohbet partinin tadını çıkarmak mümkün olacak gibi iyi bir ps4 nat türüdür.

NAT tipi 1 anlam (açık): NAT tipi 1 ps4 , PS4 için en iyisidir  ancak güvenlik noktasında iyi değildir. DMZ’nin etkinleştirilmesi, tüm bağlantı noktalarının açık olması ve ağınızda güvenlik tehdidine yol açması ile benzerdir.

Bu ps4 nat türü, oyun oynamak için en iyisidir ama yönlendirici güvenlik amacıyla değildir.

 

Bu sorunlar, ps4 NAT dizgisi nedeniyle ps4’ünüzde adreslenir (Ağ adresleri çevirisi) Bu sorunu düzeltmek için ps4 nat türünü değiştirmeniz gerekir.

 

Bu yazıda, herhangi bir rahatsızlık duymadan çalışabilmek için nat ps4’ün nasıl değiştirileceğini size anlatacağım .

 

En hızlı DNS sunucusu bilmek için buraya tıklayın

PS4’te NAT tipi nasıl kontrol edilir

 

PS4’te NAT tipini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlara git.
 2. Şimdi Ağ menüsüne gidin.
 3. Şimdi bağlantı durumunu görüntüle seçeneğini tıklayın.
 4. NAT’ınızın durumunu ekranın alt kısmında göreceksiniz.

Nat Türü Ps4 Nasıl Değiştirilir

 

Yani NAT ile ilgili sorunlarınız varsa, istediğiniz ayarlara değiştirebilirsiniz. Ama asıl sorun NAT türünü doğrudan ps4’ünüzden değiştiremezsiniz. NAT tipini değiştirirken, yönlendiricideki diğer ayarları değiştirmelisiniz ve bu ayar, yönlendiricilere göre çok farklı. Bugün, çoğu insan tarafından kullanıldığı için TP bağlantı yönlendiricisini kullanacağız.

 

PS4’te NAT türünü değiştirme adımları

Yani burada anlaşma kırıcı ve sorunun cevabı  ps4’teki nat türümü nasıl değiştirebilirim ? PS4 cihazındaki nat türünü değiştirmek için bu prosedürü adım adım takip edin.

 • Bilgisayarınızdaki tarayıcıyı açın.
 • Yönlendirici ayarlarına erişmek için yönlendiricinin varsayılan IP adresini koyun.

 • Yöneltici girişinin kullanıcı adını ve şifresini girin. (“Genellikle kullanıcı adı ve parola, varsayılan olarak yönetici olarak ayarlanmıştır”) başka bir deyişle ISS’nizi kullanıcı adı ve parola için kullanabilirsiniz.
 • Yönlendiricinizde,   yönlendirici ayarlarınızda  UPnP * ‘yi etkinleştirmelisiniz. 

  UPnP, evrensel tak ve çalıştır anlamına gelir. Bu, cihazların birbirlerini ağda keşfetmelerine yardımcı olacak bir protokoldür.

   

 • Şimdi burada NAt türünü değiştirirken, iki seçeneğimiz var.
 • Ya DMZ’ye ve diğerine takmak, yönlendirme portlarını açıyor.
 • İkinci metodu seçmenizi tavsiye ettim çünkü ilk kullanım güvenli değil.

Bu makalede, güvenli olan yöntemleri anlatacağım, böylece PS4 için bağlantı noktalarını açmaya gidelim.

Bağlantı noktaları ps4’e iletiliyor

İşte NAT tipini değiştirmek için PS4’te ileriye doğru atılacak adımlar.

 1. Yöneltici ayarlarınızı açın.
 2. Yönlendiricinin birçoğunda ileri yönlendirici olarak adlandırılan ayarı bulun , ayrıca bağlantı noktası yönlendirmesi olarak da adlandırılır .
 3. Şimdi özel bağlantı noktaları ekleyin.
 4. Aşağıdaki bağlantı noktalarını her iki yönde de TCP ve UDP’de açmanız gerekir  :
  • 80
  • 443
  • 465
  • 983
  • 3478-3480
  • 3658
  • 5223
  • 6000-7000
  • 9293
  • 10070-10080

 1. Şimdi tekrar PS4 Nat tipinizi kontrol edin ve şimdi NAT tip 2’yi göstermelidir.
 2. Her oyunun iletilmesi gereken bireysel limanlara ihtiyacı olabilir ve gelecekte bu limanların bir listesini yapacağız.

PS4’te Nat Tipi Nasıl Değiştirilir?

 1. Ps4’te nat türünü nasıl değiştirebilirim?

  Sadece yukarıda belirtilen yönergeleri izleyin ve PS4 nat türünüzü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

 2. Ps4’te açmak için nat türünü nasıl değiştirebilirim?

  NAT tipi açık yapmak için yönlendiricideki DMZ’yi etkinleştirin ancak ağda güvenlik riskine neden olabileceğinden bu önerilmez.

 3. Ps4 siyah ops 3 üzerinde nat türünü nasıl değiştirilir?

  Her oyunun siyah ops için çalıştırılması amacıyla açılacak belirli portlara ihtiyacı var 3 port 1935.

 4. Mobil Hotspot PS4’te NAT tipi nasıl değiştirilir?

  Yönelticide DMZ’yi etkinleştirebilecek bazı uygulamalar vardır, ancak bunlar doğrulanmamıştır. İyi olan PC ile NAT tipini açmak olacaktır.

 5. Ps4 için NAT türü hangisidir?

  PS4’ün en iyi NAT türü kesinlikle NAT 1’dir ancak güvenlik nedenleriyle önerilmemektedir, bu yüzden diğer tüm en iyi alternatif NAT 2’dir ve tüm PS4 portlarının açık ve çalışır durumda olmasına izin verir.

 6. Açık bir NAT türünü nasıl alabilirim?

  Yönlendirici seçeneğinizde DMZ’yi etkinleştirerek NAT tipini açabilirsiniz.

 7. Nat type ps4 party sorunu nasıl giderilir?

  Yukarıdaki makalemize PS4’te Nat Type nasıl değiştirileceğine ve ps4’te nat tip 2’ye nasıl sahip olabileceğimize veya nat türlerinin nat türlerinin çözümüne yardımcı olacağından ps4’te nat tip 1’in nasıl alınacağına bakabilirsiniz.

 8. Ps4’te ps4 nat type 2 nasıl edinilir?

  Ps4 nat tür 2’yi almak için yönlendiricideki bağlantı noktasını etkinleştirebilirsiniz.

 9. Açmak için nat türümü nasıl değiştiririm?

  Nat tipinin Ps4’te açılmasını sağlamak için yönlendiricinizde DMZ’yi etkinleştirebilirsiniz.

 10. Nat türü ps4 nasıl açılır?

  Cevabı  nat tipi PS4 nasıl açılacağını yönlendirici ortamda DMZ modu açmaktır.

 11. Sıkı nat türü ps4 nasıl düzeltilir? To sıkı nat tipi PS4 düzeltmek ya açık veya orta ya yani sizin PS4 nat türünü değiştirmek nat tip 1 PS4 veya nat tip 2 PS4 .

 

NAT tipine giriş

NAT, (Ağ adresleri çevirisi) anlamına gelir. Bu NAT türü, tüm aygıtların IP’sinin ağınıza bağlı genel IP adreslerine dönüştürülmesine yardımcı olur.

Ps4’te üç tür NAT vardır

PS4 NAT Tip 1 AÇIK:   Ps4 NAT tip 1  açık NAt tipidir. Buradan internete doğrudan bağlısınız ve bu yöntemde çok düşük bir kopma şansı var. Bu NAT türünü seçerseniz, her tür NAT türü oyuncuyla bağlantı kurabileceğinden, ancak bu yöntem bazı güvenlik sorunları oluşturabilir. Bağlantınız açıksa, sorununuz farklı olabileceğinden, PS4’te Yerel Türü Nasıl Değiştirilir hakkında bu makaleye bakmak istemeyebilirsiniz.

PS4 NAT tipi Orta 2: In PS4 NAT tip 2  türü, PS4 diğerlerinden daha yavaş bağlantı bağlantı için yönlendirici ve bu NAT tipinde bağlanır ve ayrıca daha yüksek gecikme olacaktır. Bu yöntemin avantajı, bu orta tip NAT bağlantısında oyuncuların çoğuna bağlanabilir. Yine de, bağlantı sorunuyla karşılaşırsanız, bu makaleyi görebilirsiniz. Bazı türler için belirli portların nasıl açılacağı hakkında PS4’te Nat Type nasıl değiştirilir.

Ps4 NAT tip 3 Strict:  Ps4 NAT tip 3 , NAT bağlantı tipinin en zor kısmıdır çünkü ps4’ünüz internete yönlendiriciyle bağlanır ve bağlantı kesilmesi olasılığı çok yüksektir ve açık tip bağlantıya sahip olan kullanıcılara bağlanabilir. Bu bağlamda, ps4’ünüzün işlevlerinin çoğu çalışmayabilir. Nat Type nasıl değiştirilir PS4, partiye ve oyuna bu nat türündeki bağlantı ile ilgili olarak çok sıkı bir şekilde ps4 nat türüne bakan kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Nat Type Ps4’ü nasıl değiştireceğiniz konusunda bazı yöntemler aşağıda verilmiştir. NAT tipi PS4’ün nasıl değiştirileceği konusunda hala bir sorunuz varsa aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin. Diğer ps4 hatalarınız varsa , Ps4 yardım sayfamıza bakmak isteyebilirsiniz .

Tarafından yazılmıştır Bysariyerli

Konsol Teknik Servisi Yazılım Programlama Pes Serilerine Özel içerik geliştirme. PS4OYUN PS3OYUN, Aksesuar ve Konsol satışı. Playstation oyuncu sistemi kurma ve geliştirme. İkinci el Konsol alım ve satım hizmetleri tarafımızca sağlanmaktadır. Hızlı iletişim: 0545 735 28 97

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

PSN Kullanıcı Adı Değiştirme | Çevrimiçi kimliğinizi değiştirin PS4 Nick Değiştirme 6.10 UPDATE [Beta]

PS3 FİFA 19 PKG İNDİR PS3 PKG OYUN İNDİR